AKTUALNOŚCI, strona 5:
Nabór na skrzypce

Ogłaszamy nabór na naukę gry na skrzypcach!!
Zajęcia dedykowane są zarówno dzieciom, młodzieży, jak i dorosłym bez względu na posiadane umiejętności.
Zajęcia startują już w grudniu!
Cena za zajęcia - 100 zł/miesiąc
Zajęcia 45 minut/ 1 raz w tygodniu.
Lekcje będą odbywały się w soboty wg indywidualnych ustaleń.
Zapisy przyjmujemy telefonicznie 48 331-24-46
Barwy jesieni

Z ogromną radością informujemy, iż Konkurs Plastyczny „Barwy Jesieni” został rozstrzygnięty .
Na konkurs wpłynęło 137 przepięknych prac wykonanych przez dzieci.
Gratulujemy uczestnikom konkursu i serdecznie dziękujemy za
WSZYSTKIE nadesłane prace, które przepięknie prezentują
się na naszej jesiennej wystawie.
Oto lista laureatów konkursu:
Wyniki konkursu Plastycznego „Barwy Jesieni”
I miejsce
Lena Kowalska- PP 4
Aleksander Zygarski- PP 19
II miejsce
Zofia Bębenek - PP 8
Brajan Przydatek - PP 19
Filip Gozdalik - PP 19
III miejsce
Hanna Krok - PP 10
Stanisław Kładko - PP 10
Julia Piotrowska - PP 13
Daria Kosno - PP 19
Lena Holewińska - PP 19
Diana Cieślak - PP 19
Wyróżnienia
Gabriela Glegoła – PP 1
Zuzanna Flont- PP 2
Joanna Romaniuk- PP 4
Zofia Snopczyńska- PP 4
Pola Kuśmińska- PP 5
Szymon Głowacki- PP 5
Liwia Wachnicka- PP 5
Sandra Adamczyk- PP 5
Milena Hernik- PP 7
Kinga Kasperkiewicz- PP 7
Alicja Stanik- PP 10
Zoja Szwarczewska- PP 12
Julia Kornatek- PP 11
Oliwia Figarska- PP 14
Zuzanna Dohojda- PP 15
Maja Reluchin- PP 16
Kacper Sulewski- PP17
Zofia Buczma- PP 19
Bartosz Kwiatkowski-PP 19
Adrianna Mortka - PP 19
Kacper Bilski- PP 25
Amelia Urbaniak- Przedszkole Niepubliczne „Kraina Radości”
Mikołaj Odzimkowski- „Przedszkole Niepubliczne „Kraina Radości”
Maja Solecka- PSP Słupica
Laureatów konkursu zapraszamy po odbiór nagród oraz dyplomów w dniach:
2.11.2021 - 30 .11. 2021 w godzinach 10.00-17.00 – Dom Kultury „Borki”, ul.Sucha 2
Nieodebrane w terminie nagrody przechodzą na własność organizatora.
czytaj dalej na temat: Barwy jesieni
Europejski Dzień Seniora 2021

Niebanalni, zawsze uśmiechnięci. Ich przyjaźń zaczęła się w szkole średniej od pierwszego wspólnego występu i tak grają w duecie już od lat.
Piotr Beresiński i Julia Ziętek.
On, pianista wkładający całe swoje serce w muzykę, którą gra.
Ona, na scenie czuje się jak ryba w wodzie.
Potrafią jednym dźwiękiem wyczarować na twarzach uśmiech i przywrócić wspomnienia.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 48 331-24-46 oraz odbiór zaproszeń dostępnych w Domu Kultury „Borki” do dnia 19.10.2021 (wtorek).
Wstęp za zaproszeniem.
Regulamin "Barwy Jesieni 2021"

Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji konkursu plastycznego
"Barwy Jesieni 2021" Prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM>>>
Nabór 2021/2022

Dom Kultury „Borki” ogłasza nabór na zajęcia w roku szkolnym 2021/2022
Zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia pozaszkolne:
zajęcia taneczne- to zajęcia ruchowe, które wspaniale kształtują sprawność motoryczną oraz poprawiają koordynacje ruchową dzieci. Nauka tańca to idealna oferta dla dzieci lubiących ruch. Zajęcia płatne 40 zł/ miesięcznie.
zajęcia teatralne- to zajęcia grupowe mające za zadanie naukę posługiwania się słowem, gestem, ruchem, kostiumem, rekwizytem scenicznym. Podsumowaniem warsztatów są autorskie przestawienia teatralne z udziałem uczestników zajęć, organizowane cyklicznie w domu kultury. Zajęcia płatne 20 zł/ miesięcznie.
zajęcia wokalne- Zajęcia wokalne to idealny sposób na twórcze i kreatywne spędzanie czasu wolnego dzieci i młodzieży. Podczas spotkań z muzyką uczestnicy szlifują swoje wokalne umiejętności pod okiem instruktora. Poznają dźwięki, kształtują oddech oraz dykcję. Zajęcia płatne 50 zł/ miesięcznie.
zajęcia plastyczne - rozwijanie zainteresowań artystycznych oraz możliwości twórczych dzieci podczas różnorodnych działań plastycznych. Podczas zajęć uczestnicy poznają podstawy języka plastycznego , techniki plastyczne i materiały tj: pastele, temperę, farbę żelową, akryl ,farbę olejną, akwarele. Program zajęć obejmuje również wybrane elementy z historii sztuki. Zajęcia płatne 20 zł/ miesięcznie.
warsztaty rękodzieła; – nauka podstawowych ściegów szydełkowych odbywająca się podczas zajęć grupowych. Zajęcia płatne 20 zł/ miesięcznie.
naukę gry na gitarze elektrycznej i akustycznej- program nauki obejmuje zagadnienia z teorii instrumentu, akordów gitarowych oraz podstaw muzyki. Zajęcia odbywają się w grupach oraz indywidualnie. Zajęcia płatne 50 zł/ miesięcznie.
Nauka gry na instrumentach klawiszowych- Program nauki obejmuje zagadnienia z teorii instrumentu, muzyki oraz naukę praktyczną gry. Zajęcia skierowane dla dzieci i młodzieży. Zajęcia płatne 50 zł/ miesięcznie.
Dorosłych zapraszamy na:
zajęcia fitness (STEP)- zajęcia aerobowe, trening choreograficzny z wykorzystaniem specjalnej platformy. Zajęcia płatne 55 zł/ 8 treningów
gimnastyka dla seniorów - ćwiczenia dla seniorów o charakterze ogólnosprawnościowym.
warsztaty rękodzieła – nauka podstawowych ściegów szydełkowych. Zajęcia płatne 20 zł/ miesięcznie.
Zapisy na zajęcia przyjmujemy w Domu Kultury „Borki” , Radom, ul. Sucha 2 . Informacji udzielamy pod nr telefonu 48 331-24-46
Cennik 2021/2022 w dziale oferta.
Spis
Nie czekaj do września, spisz się już teraz!
Lubisz załatwiać sprawy przez Internet? Czy wolisz dzwonić i ustalać wszystko telefonicznie? A może najwyżej stawiasz osobisty kontakt i bezpośrednią rozmowę? Niezależnie od indywidualnych preferencji, każdy znajdzie odpowiedni dla siebie sposób, aby wypełnić obowiązek udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań (NSP 2021). Najważniejsze, aby zrobić to szybko i nie narażać się na karę grzywny.
Rachmistrzowie spisowi dość często spotykają się z odmową od osób, które twierdzą, że mają na to czas do 30 września. Jest to rzeczywiście termin końcowy NSP 2021, ale kontakt od rachmistrza oznacza, że nie można już czekać dłużej i należy spisać się z jego pomocą.
Osoby, do których rachmistrz jeszcze nie dotarł, powinny z kolei pamiętać, że wygodniej spisać się samemu i warto to zrobić jak najszybciej. Czekanie ze spisem do końca września może zakończyć się tym, że ostatecznie zapomni się o tym obowiązku.
Internet - szybko, wygodnie i od ręki
Podstawową metodą spisową jest formularz online dostępny na stronie https://spis.gov.pl/. Aplikacja działa 24 godziny na dobę, od momentu pierwszego logowania mamy 14 dni na dokończenie spisu. Jest to metoda najwygodniejsza i nie wymaga kontaktu z rachmistrzem.
Zadzwoń i spisz się!
Samospis przez telefon to odpowiednia opcja dla osób, które nie mają komputera z Internetem i które wolą mieć wsparcie rachmistrza. Z tej możliwości powinny też skorzystać osoby, które rozpoczęły spis samodzielnie przez Internet, nie dokończyły formularza, minęło już 14 dni od momentu logowania i ponowny dostęp do aplikacji spisowej został zablokowany. Wystarczy wybrać numer infolinii spisowej 22 279 99 99, wcisnąć klawisz „1” („Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021”), potem znów „1”, czyli „Spisz się przez telefon”. Po zgłoszeniu się konsultanta możemy rozpocząć spis lub dokończyć pytania w zablokowanym formularzu.
Czekają na Ciebie w urzędzie miasta/gminy
Przewidziano również możliwość spisania się w urzędzie gminy/miasta. W każdej gminie i mieście w Polsce funkcjonuje stanowisko spisowe, a wsparciem służy przeszkolony pracownik urzędu.
Rachmistrzowie przychodzą i dzwonią, aby pomóc
Rachmistrzowie spisowi pracują w terenie i telefonicznie. Ta metoda spisu jest skierowana przede wszystkim do dwóch grup mieszkańców. Pierwszą są osoby przyzwyczajone do tradycyjnej formy spisu, czyli bezpośredniej rozmowy z rachmistrzem. Takich osób jest wciąż sporo, dlatego mimo szybko postępującej informatyzacji, rachmistrzowie pozostają istotnym elementem spisów powszechnych w Polsce.
Druga grupa, dla której rachmistrzowie będą stanowić cenną pomoc, to wszystkie osoby, które przekładają spis w nieskończoność. Powinny skorzystać z tej okazji i z pomocą rachmistrza wywiązać się wreszcie z tego obowiązku.
Czekanie może kosztować nawet 5 tys. zł!
Dlaczego tak ważne jest, aby spisać się jak najszybciej i nie czekać z tym do ostatniego dnia spisu? Jeśli przegapimy termin i przypomnimy sobie o spisie już po jego zakończeniu, popełniamy wykroczenie. A to może oznaczać grzywnę - jej wysokość zależy od decyzji sądu i może sięgać nawet 5 tys. złotych. Również odmowa udzielona rachmistrzowi jest traktowana jako niewywiązanie się z obowiązku spisowego, dlatego nie warto zwlekać. Do wyboru mamy kilka metod spisowych. Wybierzmy odpowiednią dla siebie, spiszmy się i w spokoju cieszmy letnim wypoczynkiem.
czytaj dalej na temat: Spis„Siła Wolności” Wyniki konkursu fograficznego

Wyniki
Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Siła w wolności”
Konkurs organizowany w ramach Free(Ra)dom Festival
I miejsce
Łukasz Knop
II miejsce
Anastazja Cieślak
III miejsce
Joanna Tuźnik
Wyróżnienia
Oliwia Kołodziejczyk
Benedykt Rogala
WARSZTATY ARTYSTYCZNE 2021

Zapraszamy na dodatkowe wakacyjne zajęcia w Domu Kultury "Borki"
Kulinaria, śpiewanie karaoke, warsztay radiowe oraz fotograficzne.
Pełny rozkład jazdy >>>
Płatności prosimy wykonywać przelewem na konto Domu Kultury "Borki".
WARSZTATY ARTYSTYCZNE 2021

6 tygodni warsztatów W 3 tygodnie lipca i 3 tygodnie sierpnia spotkamy się w radomskim Domu Kultury Borki, aby pobudzić swoją kreatywność, poczuć się artystą i w miłej atmosferze twórczo spędzić czas. Uczestnicy dowiedzą się między innymi co to jest projektor painting, grafika warsztatowa, fotografowanie przy użyciu długiego czasu naświetlania, spróbują swoich sił tworząc żywy las w słoiku czy kompozycje z suszonych kwiatów. Dzieci będą miały również okazję popracować farbami nad własnym podobraziem. Dodatkowo mali twórcy nauczą się jak zrobić odlew swojej dłoni, pracować z gliną czy stworzyć własne indywidualne mydełko. Takie atrakcje czekają na dzieci podczas tegorocznych letnich warsztatów artystycznych w Domu Kultury Borki.
więcej>>>
Koncert online w ramach FREE(RA)DOM FESTIVAL 2021

Koncert online w ramach FREE(RA)DOM FESTIVAL 2021
Wystąpili adepci Domu Kultury "Borki", Radomskiej Szkoły Rocka oraz Uwolnij Swój Głos.
czytaj dalej na temat: Koncert online w ramach FREE(RA)DOM FESTIVAL 2021